Pośrednicy finansowi

Rola pośredników zarówno w zakresie sprzedaży produktów finansowych, jak i zdobywaniu opinii o potrzebach klientów stawia ich na bardzo ważnym miejscu w łańcuchu czynników tworzących rynek usług finansowych, a ubezpieczeniowych w szczególności.

W sytuacji, kiedy punktów pośrednictwa ubezpieczeniowego jest coraz więcej, odpowiednia ocena rynku, możliwości oraz wizji rozwoju tej szczególnej działalności stanowią bardzo istotny element planu działania. Zgodnie z ustawa o Pośrednictwie ubezpieczeniowym Towarzystwa ubezpieczeniowe realizują sprzedaż swoich produktów różnymi sposobami, poprzez własne placówki, oddziały, ekspozytury, filie.

Te natomiast za pośrednictwem własnych pracowników oraz agentów działających na zasadach wyłączności, multiagentów, którzy prowadzą sprzedaż dla różnych Towarzystw, wreszcie brokerów, którzy są niezależnymi podmiotami w stosunku do Towarzystw i reprezentują wyłącznie klientów.

Kryteria, jakimi kieruje się indywidualny klient przy zakupie ubezpieczenia są bardzo różne, może to być cena, zakres ochrony, znajomość marki ubezpieczyciela, dostęp do oferty, przyzwyczajenie i wiele innych.

W czasach szybkiego modelu życia, zadłużania się społeczeństwa i ciągłego pościgu za czasem, warto wiedzieć gdzie można w wygodny sposób uzyskać kredyt bankowy. W odróżnieniu od samych banków, pośrednicy kredytowi, analogicznie do multiagencji ułatwiają wybór banku, w którym gotowi jesteśmy się zapożyczyć. W zależności od rodzaju kredytu / pożyczki, poza realizacją takiej usługi, otwiera się możliwość zaoferowania klientowi ubezpieczenia.

Warto zajrzeć na stronę: https://www.tetenal.com.pl/papiery-ink-jet-w-rolach